Choď na obsah Choď na menu
 


Starostlivosť o vlasy cisárovnej - recepty

20. 2. 2009

Obrázok Vaječný šampón:

V miske rozmiešajte syrové vajíčko (bielok aj žĺtok). Obsah misky si natrite na suché vlasy a necháte 5 minút pôsobiť. Potom si opláchnite vlasy vodou. Je to síce trochu nepríjemné, pretože sa vám vlasy mierne zlepia, ale vajíčko sa ľahko zmyje.

Kondicionér z majonézy:

Zmiešajte polievkovú lyžicu octa so žĺtkom. Potom vmiešajte osem lyžíc olivového oleja. Zmes šľahajte tak dlho pokiaľ zmes nebude krémovitá. Kondicionér si potom naneste na suché vlasy a nechajte 5 minút pôsobiť. Zmes si potom dôkladne opláchnite.

Olivový olej:

Do pohára dajte 2 lyžice olivového oleja a pohár následne dajte do misky s teplou vodou kým sa olej mierne nezohreje. Potom si obsah pohára naneste na suché vlasy. Po nanesení si hlavu obaľte uterákom a počkajte 20 minút. Po tomto časovom úseku si vlasy dôkladne opláchnite.

Citrónová šťava:

Rozjasní svetlé vlasy - Do 1 litru vlažnej vody dajte 4 polievkové lyžice citrónovej šťavy. Roztok potom použite pri záverečnom opláchnutí.

Ocot:

Dodá lesk tmavým vlasom - Do 1 litru vody pridajte polovicu šálky octa. Vlasy si následne dôkladne oláchnite, aby ocot nebol cítiť.

      

zdroj: kaiserin-sissi.vzpomina.cz

 

Náhľad fotografií zo zložky Alžbeta Bavorská - Sisi

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

LÁKAVÉ

(*mary, 2. 12. 2011 23:13)

Ja mám tiež dosť dlhé vlasy (takých 80cm)a podľa toho, aké vlasy mala z toho sisi, tak možno by som to aj ja vyskúšala. No ale neviem, či by som si na vlasy odvážila dať vajce a majonézu?! Nesmrdelo by to??? :)